Fibabanka ve OPET’ten çiftçilere özel kredi

Tarım sektörünü ve çiftçiyi destekleyen Fibabanka’nın OPET ile yaptığı iş ortaklığı ile çiftçiler, yakıtlarını 72 ildeki anlaşmalı OPET istasyonlarından, banka şubesine gitmeden anında hasat vadeli alabiliyorlar. Böylece üretim ihtiyaçlarını karşılayacak masrafları için 3 ay sıfır faizli kredi kullanarak hasat zamanı ödeme planlarını gerçekleştirebiliyorlar. Türkiye’de ilk olan bu iş birliği modeliyle Fibabanka, çiftçilere anında hasat vadeli kefilsiz, ipoteksiz limit tahsis edebiliyor.

Fibabanka Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Mert, konuya ilişkin şunları söyledi: “Kusursuz müşteri memnuniyeti ilkemizden ödün vermeden, çiftçilerimize şubeye gitmeden, oldukları yerden kolaylıkla erişebildikleri özel finansal çözümler sunuyoruz. Bankamız müşterisi olmasa da başvuru anında hızla kredi değerlendirmesi yaparak ülkemizin her ilinden çiftçilerimize limit dönebiliyoruz. Ayrıca, Görüntülü Bankacılık aracılığıyla dakikalar içerisinde müşteri edinimini tamamlayıp, Fibabanka Mobil uygulaması üzerinden anında kredi imkanı sunarak çiftçilerimizin yanında oluyoruz.”

Opet Genel Müdürü Özgür Kahramanzade ise “Bu iş birliği çiftçimize verilen krediyi Akıllı Filo Sistemleri ile entegre eden sektördeki ilk ve tek projedir. Çiftçi Kayıt Sistemi’ne dahil olan çiftçilerimiz, sadece SMS ile başvurarak OPET Tarım Kart sahibi olacak böylelikle istasyonlarımızdan limitleri kapsamında yakıt alabilecekler” dedi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x